Bucureștiul rămâne blocat în trafic, iar soluțiile promise de autorități vin tot sub formă de dosare cu șine și cereri de finanțare. Primăria Capitalei, prin Direcția de Fonduri Externe, a depus o cerere de finanțare la Agenția pentru Dezvoltare Regională București-Ilfov pentru a obține peste 85 de milioane de lei (aproximativ 17,07 milioane de euro) fonduri nerambursabile. Banii ar urma să meargă către mult-promisa semaforizare inteligentă a intersecțiilor și modernizarea Centrului de Trafic.
The post Pe ce promite Primăria Capitalei că dă 17 milioane de euro ca să scape Bucureștiul de coșmarul din trafic first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO



