Moldovenii care și-au cumpărat o locuință prin credit ipotecar, inclusiv prin Programul de Stat „Prima casă PLUS”, vor plăti mai mult începând cu 1 iulie 2026, după ce Banca Națională a Moldovei (BNM) a majorat indicele de referință utilizat la calculul dobânzilor.
MAI MULT RADIO MOLDOVA



