România „nu are nevoie de un Guvern care își începe mandatul negociind cu prietenii Rusiei”, a afirmat luni vicepreședintele PNL Siegfried Mureșan, după ce premierul desemnat, Adrian Veștea, a anunțat că a acceptat să se întâlnească cu liderul AUR, George Simion, pentru discuții privind viitorul cabinet. „În numele «responsabilității» se caută acum sprijinul AUR. Responsabilitatea …
The post Reacție dură din PNL, după ce Veștea a acceptat să discute cu Simion: „România nu are nevoie de un guvern care își începe mandatul negociind cu prietenii Rusiei” first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO




