Uniunea Europeană şi Republica Moldova au organizat, luni, la Bruxelles, cel de-al doilea lor summit, cu participarea preşedintei Maia Sandu, a preşedintei Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, şi a preşedintelui Consiliului European, Antonio Costa, după ce săptămâna trecută Chişinăul a deschis primul cluster de negociere în vederea aderării la UE.
The post UE anunţă noi finanţări pentru Republica Moldova după un summit cu Maia Sandu la Bruxelles: „Viitorul vostru este în Uniunea noastră” first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO




