Premierul desemnat, Adrian Veștea, a răspuns, pe Facebook, invitației lui George Simion de a se întâlni pentru a negocia susținerea guvernului în Parlament. Redăm integral mesajul lui Adrian Veștea.
„Sunt un om al dialogului și al consensului.
Înțelegând responsabilitatea care îmi revine pentru a pune capăt haosului politic, voi avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion.
Când vine vorba de România și de rezolvarea unei crize fără precedent, îmi asum un dialog deschis cu orice formațiune politică votată de români. Este cred obligatoriu dacă vrem să avem, în adevăratul sens al cuvântului, un Guvern al României”, a scris premierul desemnat, Adrian Veștea, pe Facebook.
The post Veștea răspunde invitației lui George Simion și anunță că se întâlnește cu președintele AUR first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO



