Reforma din sistemul medical va avea efecte grave, susține Emil Ceban, care avertizează că aceasta ar putea duce la scumpiri în lanț, lipsuri de medicamente și presiune suplimentară asupra spitalelor. Potrivit declarațiilor acestuia în cadrul emisiunii „La 360 de grade”, sistemul de sănătate din Republica Moldova este vulnerabil și nu este pregătit pentru astfel de schimbări. „Această reformă va distruge sistemul medical”, a menționat Emil Ceban.
MAI MULT UNIMEDIA




