Republica Moldova marchează astăzi, 23 iunie, 36 de ani de la adoptarea Declarației de Suveranitate. Cu această ocazie, președinta Maia Sandu a transmis un mesaj, în care a menționat că „astăzi regimul de la Kremlin vrea să distrugă prin bombe și crime suveranitatea Ucrainei”, iar noi „avem obligația să păstrăm, să păzim suveranitatea, independența, suveranitatea și pacea”.
MAI MULT UNIMEDIA






