Românca Irina Begu și americanca Venus Williams au disputat o partidă maraton, de aproape 3 ore, în primul tur al turneului de tenis de la Bad Homburg. Begu a avut câștig de cauză, scor 6:2 4:6, 7:6. Irina, aflată în prezent pe locul 211 în ierarhia mondială feminine s-a calificat în optimile de finală ale turneului de categorie WTA 500, după ce a învins-o la mare luptă pe Venus Williams, câștigătoare a 7 titluri de Grand Slam în carieră, dintre care 5 la Wimbledon.
MAI MULT RADIO MOLDOVA





