Premierul desemnat Adrian Veştea a declarat, luni noaptea, după ce a fost respins de Parlament, că votul nu a fost cel pe care l-am sperat pentru România dar este suveran şi îl respectă. El a menţionat că rămâne convins că responsabilitatea trebuie să bată orice calcul politic şi a avertizat că 47 de zile fără guvern ne costă deja prea mult.
The post Veştea, după ce a fost respins de Parlament: Votul de astăzi nu a fost cel pe care l-am sperat pentru România. Dar votul este suveran şi îl respect / 47 de zile fără guvern ne costă deja prea mult first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO




