Fosta deputată PAS, Olesea Stamate, a comentat cazul Anastasiei Taburceanu verișoară cu Maia Sandu, care este angajată la „MoldATSA”, unde încasează venituri lunare ce ar depăși 120.000 de lei. „Înainte ca Guvernul măcar să se gândească să mărească taxele, ar trebui întâi să facă un audit serios în instituțiile statului. Sunt sigură ca va reuși să facă multe economii la buget, dacă va dori cu adevărat”, susține politiciana.
MAI MULT UNIMEDIA





