Miguel Almirón a devenit primul fotbalist eliminat la Campionatul Mondial în baza așa-zisei „Legi Vinícius Júnior”, iar FIFA a anunțat și pedeapsa oficială. Almirón va executa o suspendare de un meci după cartonașul roșu primit în partida câștigată de Paraguay în fața Turciei cu scorul de 1:0. Mijlocașul sud-american a fost eliminat direct, după ce și-a acoperit gura în timpul unei dispute verbale cu un adversar.
MAI MULT RADIO MOLDOVA





