Municipiul Bălți este în doliu, după ce ieri, 23 iunie, a murit Boris Grițunic, fost arhitect-șef al orașului și Cetățean de Onoare al municipiului. Anunțul a fost făcut de Primăria Bălți, care a evidențiat contribuția esențială a acestuia la dezvoltarea urbanistică a orașului.
MAI MULT UNIMEDIA