Centrul Național de Management al Crizelor (CNMC) anunță sistarea stării de alertă în sectorul energetic, instituită la 25 aprilie pentru o perioadă de 60 de zile. Potrivit instituției, la ora actuală, nu mai există necesitatea prelungirii acesteia.
MAI MULT RADIO MOLDOVA





