Chișinăul a devenit, în premieră, gazda unei competiții cu o tradiție de aproape cinci decenii. Sute de poștași din Republica Moldova și România au lăsat pentru o zi gențile cu scrisori și au alergat într-o cursă contracronometru de trei kilometri, în cadrul „Marșului Factorilor Poștali”. În total, 240 de poștași de pe ambele maluri ale Prutului au demonstrat că rezistența fizică de la muncă este cel mai bun antrenament.
MAI MULT RADIO MOLDOVA





