Polițistul decedat la Sîngerei, Nicolae Dragan, a fost petrecut pe ultimul drum. Cortegiul funerar a fost însoțit de mai multe echipaje de poliție, dar și de o orchestră formată din oameni ai legii.
Șeful Poliției Naționale, Viorel Cernăuțeanu, dar și ministra Afacerilor Interne Daniella Misail-Nichitin, au venit să îi aducă ultimul omagiu. Din informațiile apărute în spațiul public, al doilea ofițer care s-a stins din viață, Mihail Chiriac, ar urma să fie înmormântat vineri.
Nicolae Dragan și Mihail Chiriac au fost spulberați pe mașină pe acostament, în timp ce își exercitau atribuțiile de serviciu. Șoferul care a provocat accidentul ar fi adormit la volan.
Procurorii cer 30 de zile de arest preventiv pentru conducătorul auto care a lovit polițiștii cu vehiculul.
Articolul VIDEO Ultimul omagiu pentru Nicolae Dragan! Polițistul decedat la Sîngerei a fost petrecut pe ultimul drum apare prima dată în Realitatea.md.
MAI MULT REALITATEA





