Selecționata Angliei a câștigat grupa L a Cupei Mondiale de fotbal, după ce a învins reprezentativa statului Panama cu scorul de 2:0. Fără a impresiona, „leii” britanici au fost conduși spre victorie de Jude Bellingham, care a marcat primul gol în minutul 62 și a pasat decisiv la al doilea, înscris de Harry Kane în minutul 67. Echipa condusă de neamțul Thomas Tuchel va juca în șaisprezecimile de finală cu Republica Democrată Congo.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




