Petrocub Hâncești a pășit cu dreptul în noua ediție de campionat al Superligii moldovenești de fotbal. „Petroliștii” au învins cu 2:1 acasă pe Dacia-Buiucani Chișinău, marcând ambele goluri în repriza secundă. Campioana en titre a fost ținută în șah în prima repriză, însă a făcut diferența în mitanul secund. Sergiu Plătică a deschis scorul în minutul 56, iar peste alte trei minute și-a trecut numele pe lista marcatorilor Dan Pușcaș.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




