Avocata Violeta Gașițoi declară că ea, precum și cealaltă apărătoare a rudelor Ludmilei Vartic, Gabriela Kornacker, au fost supravegheate ca „niște infractoare” de către polițist, atunci când au mers la comisariat și timp ce circa 8 ore, au făcut cunoștință cu dosarul. „Am contestat ordonanța de restricție și judecătorul a zis că e la discreția procurorului și a lăsat ordonanța în vigoare. „Niciodată nu am mai avut așa situație, nici într-un alt dosar chiar și de rezonanță, nici aici, nici în SUA. Mai avem un remediu, dacă succesorii vor uza de el, ne gândim la o cerere la CEDO pentru limitarea dreptului la justiție”, a precizat apărătoarea în cadrul „UNInterviu” pentru UNIMEDIA.
MAI MULT UNIMEDIA





