Regimul termic va intra într-un proces de încălzire treptată, pe parcursul intervalului 22 iunie – 5 iulie, la nivelul întregii țări, când maximele vor ajunge la 36-37 de grade, în unele regiuni, timp în care se vor semnal, pe alocuri, averse slabe cantitativ, arată prognoza publicată, luni, de Administrația Națională de Meteorologie (ANM), scrie Agerpres. …
The post Temperaturi de 37 de grade prognozate în următoarele două săptămâni. Unde va fi caniculă first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO



