Doi polițiști de patrulare au fost grav răniți după ce au fost loviți de un automobil în localitatea Grigorăuca, raionul Sângerei, transmite IPN.
Potrivit Inspectoratului General al Poliției, accidentul s-a produs în timp ce agenții se aflau pe acostament, lângă autospeciala de serviciu, care era staționată regulamentar și avea semnalele luminoase conectate.
Oamenii legii au fost loviți de un automobil condus de un bărbat. În urma impactului, ambii polițiști au suferit răni grave și au fost transportați de urgență la spital.
La fața locului au fost mobilizate echipe de anchetă care urmează să stabilească toate circumstanțele producerii accidentului.
The post Doi polițiști de patrulare, grav răniți, după ce au fost loviți de un automobil în raionul Sângerei appeared first on ipn.md.
MAI MULT IPN





