Actualizare: Șoferul care a lovit cei doi polițiști de patrulare în localitatea Grigorăuca a declarat că ar fi adormit la volan înainte de impact. Informația a fost comunicată presei de șeful Inspectoratului General al Poliției, Viorel Cernăuțeanu, prezent la fața locului. Potrivit lui, accidentul s-a produs în timp ce agenții documentau o contravenție, aflându-se pe acostament, lângă autospeciala de serviciu.
Știrea inițială: Doi polițiști de patrulare au fost grav răniți după ce au fost loviți de un automobil în localitatea Grigorăuca, raionul Sângerei, transmite IPN.
Potrivit Inspectoratului General al Poliției, accidentul s-a produs în timp ce agenții se aflau pe acostament, lângă autospeciala de serviciu, care era staționată regulamentar și avea semnalele luminoase conectate.
Oamenii legii au fost loviți de un automobil condus de un bărbat. În urma impactului, ambii polițiști au suferit răni grave și au fost transportați de urgență la spital.
La fața locului au fost mobilizate echipe de anchetă care urmează să stabilească toate circumstanțele producerii accidentului.
The post Accidentul de la Grigorăuca: Șoferul care a lovit doi polițiști susține că a adormit la volan appeared first on ipn.md.
MAI MULT IPN





