O tânără de 23 de ani, originară din Ucraina și domiciliată în Tiraspol, a fost condamnată la șase ani de închisoare pentru participarea la o schemă de escrocherii care a lăsat 12 persoane fără peste 662.000 de lei. Potrivit procurorilor, aceasta făcea parte dintr-un grup criminal organizat care obținea acces la conturile bancare ale victimelor prin apeluri înșelătoare și aplicații malițioase, după care retrăgea banii de la bancomate din Chișinău. După executarea pedepsei, femeia urmează să fie expulzată din Republica Moldova.
MAI MULT UNIMEDIA







