Peste 174 de mii de persoane au beneficiat în luna mai de medicamente și dispozitive medicale compensate, prescrise prin intermediul Sistemului informațional eRețeta. Pentru produsele compensate eliberate în această perioadă, Compania Națională de Asigurări în Medicină (CNAM) a transferat farmaciilor contractate aproximativ 114 milioane de lei, cu peste trei milioane de lei mai mult față de aceeași lună a anului trecut.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




