Echipa națională de fotbal a Franței a câștigat grupa I a Campionatului Mondial, după ce învins selecționata Norvegiei cu scorul de 4:1, pe Boston Stadium. „Les Bleus” s-au impus fără emoții în fața garniturii a doua aliniate de scandinavi, care au preferat să lupte cu șanse mai mici pentru câștigarea grupei și să își odihnească piesele grele. Ousmane Dembélé a fost autorul unui hat-trick, iar un alt gol al „Cocoșilor Galici” a fost înscris de către Désiré Doué. Golul nordicilor a fost marcat de Thelonious Aagaard.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




