Dorul de casă poate fi atât de puternic, încât transformă o simplă revenire acasă, într-o adevărată aventură. Este și cazul Adelinei și a tatălui ei Sergiu Alexuța, stabiliți cu traiul în Franța de mai mulți ani. Ei au decis să revină în vacanță la locul de baștină, și nu oricum, dar pe bicicletă. Vor parcurge acest traseu Franța – Republica Moldova în aproximativ o lună.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




