Un copil de 7 ani a fost rănit, în timp ce ieșea din troleibuz. Incidentul a avut loc pe 19 iunie în orașul Bender, controlat de către autoritățile autoproclamate de la Tiraspol.
Fetița cobora ultima din mijlocul de transport public. Copila a fost rănită la urechi și transportată la spital, unde beneficiază de îngrijiri medicale.
Minora a suportat răni la ureche. Ea se află în secția de chirurgie a unei instituții medicale pentru copii, conform informațiilor făcute publice de pretinsele autorități din stânga Nistrului.
Forțele de ordine stabilesc toate circumstanțele în care s-a produs incidentul.
Articolul Șocan! Un copil de 7 ani, spitalizat după ce s-a rănit când ieșea din troleibuz apare prima dată în Realitatea.md.
MAI MULT REALITATEA



