O nouă plecare de la Zimbru Chișinău! Clubul din capitală a anunțat despărțirea de încă un fotbalist. Este vorba despre mijlocașul ofesniv Țimafei Șarkouski. Jucătorul de 22 de ani a evoluat la Zimbru din vara anului 2025. Timp de un an, Șarkouski a jucat în 35 de meciuri oficial în care a marcat 7 goluri și a oferit 5 pase decisive. El este al doilea jucător din Belarus care a plecat de la Zimbru după Denis Kazlouski, golgheterul ediției precedente a campionatului, cu 15 goluri marcate.
MAI MULT RADIO MOLDOVA



