Guvernul de coaliţie de centru-stânga din Lituania condus de prim-ministrul Inga Ruginiene şi-a prezentat marţi demisia pentru a permite formarea unei noi alianţe guvernamentale de trei partide, după excluderea recentă a partidului populist Zorii Nemunas ca partener, fiind al doilea executiv care se dizolvă după alegerile din 2024, informează EFE, preluată de Agerpres.
The post Guvernul de coaliție din Lituania și-a depus demisia first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO





