Vicepreședintele Consiliului de Securitate al Federației Ruse, Dmitri Medvedev, a acuzat autoritățile de la Chișinău că ar fi transformate de Occident într-un „regim-marionetă”, folosit împotriva Rusiei, scrie agenția de stat RIA Novosti de la Moscova, scrie digi24.ro.
MAI MULT UNIMEDIA