Premierul desemnat al României, Adrian Veștea, merge în această seară în Parlament pentru votul de învestire. După discuțiile purtate cu liderii Alianței pentru Unirea Românilor (AUR(, Veștea a declarat că rămâne deschis oricăror propuneri care ar putea contribui la formarea guvernului. Iar liderul AUR a afirmat că parlamentarii formațiunii nu au, deocamdată, mandat pentru a susține Guvernul Veștea. Acesta așteaptă clarificări din partea președintelui Nicușor Dan până la ora ședinței plenului reunit.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




