Prețul combustibililor pentru transportul personal în Uniunea Europeană a fost cu 20,7% mai mare în mai 2026 față de aceeași lună a anului trecut. România se află printre statele membre cu cele mai mari creșteri anuale la carburanți. În același timp, țara noastră a fost singurul stat din UE în care prețul motorinei a continuat să crească față de luna aprilie. Datele arată că presiunea asupra șoferilor rămâne ridicată, chiar dacă în alte state europene au apărut deja ieftiniri.
The post Lovitură pentru șoferii români: România este singura țară din UE unde motorina a continuat să se scumpească first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO



